URANOTEST ВІК-ЛЕЙКОЗ
URANOTEST ВІК-ЛЕЙКОЗ – це діагностичний набір заснований на імунохроматографічному методі та призначений для якісного виявлення антитіл вірусу імунодефіциту котів (FIV) та антигенів вірусу лейкозу котів (FeLV) у цільній крові, сироватці та плазмі котів.
Чутливість: Специфічність:
Лейкоз котів 94% Лейкоз котів99%
Імунодефіцит 96% Імунодефіцит98%
Час виконання: Час читання:
2 хвилини 5-10 хвилин
Упаковки по 5 та 10 тестів
Характеристики
⦁ Ідеально підходить як для скринінгу, так і для клінічної диференціації у котів із симптомами, що можуть відповідати обом захворюванням..
⦁ Виявляє специфічні антигени p27 (лейкоз) і специфічні антитіла gp40 (імунодефіцит).
⦁ Не спотворює результати через вакцинацію
⦁ Відсутність перехресних реакцій з вірусом герпесу котів типу 1, вірусом панлейкопенії котів, котячим каліцірозом, вірусом імунодефіциту котів (у тесті FeLV), вірусом лейкемії (у тесті FIV) та Chlamydophilafelis.
⦁ Двокрокова методика: економія часу та зниження ймовірності помилок.
⦁ Висока чутливість: межі виявлення антигену лейкозу котів 105.0TCID50/мл та антитіл імунодефіциту котів при розведенні зразка 1:8
Тест має подвійну структуру; він містить два окремі тести: смужку для виявлення антигену вірусу лейкозу котів (FeLV) та смужку для виявлення антитіл вірусу імунодефіциту котів (FIV).
Кожен тест складається з кількох мембран, розташованих одна на одній. На одній мембрані знаходяться тестова лінія (T) і контрольна лінія (C). Лінії не видимі до нанесення зразка. Після того, як зразок буде нанесено у відповідну лунку для зразка, починається його міграція через мембрану за рахунок капілярної дії. Якщо результат негативний, в області C з’являється одна фіолетова смуга. Ця лінія, що називається контрольною лінією, завжди з’являється, оскільки є контрольним показником того, що тест був виконаний правильно. Якщо результат тесту позитивний, крім контрольною лінії, у тестовій області (T лінія) утворюється друга лінія.
Склад набору:
⦁ Подвійні тест-касети упаковані в індивідуальні алюмінієві пакети.
⦁ Флакон-крапельниця з буферним розчином.
⦁ Одноразові капілярні піпетки для збору проб.
⦁ Флакони з антикоагулянтом (ЕДТА) для забору крові.
⦁ Інструкція із застосування.
Застереження
1. Тільки для ветеринарного використання.
2. Одягайте одноразові рукавички при роботі зі зразками. Усі зразки слід вважати потенційно інфекційними. Мийте та дезінфікуйте руки після роботи зі зразками. Уникайте утворення аерозолів під час нанесення зразка.
3. Для досягнення хороших результатів важливо додавати правильний обсяг зразка.
4. Відкривайте пристрій (тест-касету) безпосередньо перед використанням.
5. Усі реагенти повинні бути при кімнатній температурі перед виконанням тесту.
6. Не використовуйте тест, якщо його упаковка пошкоджена або розірвана.
7. Не використовуйте повторно.
8. Не використовуйте реагенти після закінчення терміну придатності.
9. Якість кожного компонента набору оцінюється окремо для кожної партії. Не змішуйте компоненти або реагенти з наборів з різними номерами партій.
Часті питання
1. У чому полягає діагностичний інтерес Uranotest ® ВІК-Лейкоз?
Якісне виявлення антигену вірусу лейкозу котів (FeLV) і антитіл до вірусу імунодефіциту котів в сироватці, плазмі або цільній крові котів.
2. Який зразок дає найбільш надійні результати: кров, сироватка чи плазма?
Надійність порівнянна при використанні будь-якого з них.
Однак, коли ми працюємо з сильно гемолізованою або липемією крові, завжди краще використовувати сироватку або плазму, оскільки гемоліз і ліпемія є факторами, які заважають будь-якій діагностичній техніці, як у клініці, так і в лабораторії.
3. Чи можу я набрати одну краплю крові, сироватки або плазми безпосередньо зі шприца?
Ні, важливо використовувати краплю зразка об’ємом 10 мікролітрів, що можна зробити лише за допомогою одноразового прецизійного мікрокапіляра, який постачається в наборі.
Введення об’ємного зразка, відмінного від рекомендованого, може призвести до помилкового результату.
4. Чи можу я використовувати для забору крові іншу пробірку, ніж та, що входить до комплекту?
Так Ви можете використовувати будь-яку іншу пробірку з антикоагулянтом, обробленим гепарином, цитратом або EDTA, або з антикоагулянтом, якщо ви хочете використовувати сироватку як зразок. У набір входять пробірки з EDTA для більшого комфорту та економії, але ви можете використовувати будь-які інші.
5. Що робити, якщо я не можу використати кров під час її забору?
Ви повинні діяти так, як якщо б це була будь-яка інша лабораторна процедура.
Цільну кров слід зберігати в холодильнику при температурі від 2ºC до 8ºC не більше 24 годин. Її ні в якому разі не можна заморожувати.
Якщо ви не зможете використати її раніше ніж через 24 години, відокремте плазму шляхом центрифугування або сироватку шляхом відстоювання, і ви можете зберігати її при температурі від 2ºC до 8ºC протягом 72 годин. Щоб зберегти її довше, рекомендується заморозити.
6.Чи можу я використовувати кров, сироватку або плазму відразу після того, як вийняв їх із холодильника?
Ні, як і з будь-якою іншою діагностичною процедурою, ви повинні дочекатися, поки зразок досягне кімнатної температури. Якщо ви хочете прискорити цей процес, потримайте пробірку в руках принаймні 20 хвилин. Багато ветеринарів не враховують цю обставину, а неправильна температура є однією з найчастіших причин помилкових результатів.
7. Що станеться, якщо я забуду прочитати результат дослідження за 5-10 хвилин, як рекомендовано?
Від 5 до 10 хвилин ви можете читати результат дослідження з повною надійністю.
Через 20 хвилин після виконання тесту може відбутися погіршення якості та дифузія кольорів на смужці. Це трапляється не з усіма тестами, але рекомендується завжди повторювати тест, якщо вимірювання не було знято до зазначеного часу, оскільки це може призвести до помилкової інтерпретації.
8. Який діагностичний інтерес має проведення Uranotest ® ВІК-Лейкоз для скринінгових або профілактичних кампаній?
Виконання тесту перед тим, як помістити кота в будинок, є обов’язковим, особливо для тих, хто походить із середовища без достатніх гарантій здоров’я, а також періодично, для котів, які мають легкий доступ назовні та часто втікають.
Uranotest ® ВІК-Лейкоз має чутливість і специфічність, дуже близьку до золотих стандартів (лабораторна еталонна техніка), і може виявити антитіла до ВІК або антиген лейкозу на ранній стадії.
Проте виконання тесту не виключає патогенез обох захворювань, і необхідно враховувати різні фази інфекції: транзиторну вірусемію, стійку вірусемію або латентну інфекцію.
Якщо кіт знаходиться на початковій стадії інфекції, антигени FeLV або антитіла до FIV не виявляються. Якщо ми хочемо повністю виключити ризик заселення хворих тварин у будинок, необхідно провести ще один тест через 90 днів після першого.
9. Чи заважає проведення Uranotest ® Лейкоз вакцинам?
Ні, Uranotest ® виявляє антиген p27 для вірусу лейкозу котів, який зазвичай не використовується для комерційних вакцин, які зараз існують.
10. Чи можна тестувати кошенят будь-якого віку?
Так, кошенят можна перевіряти в будь-якому віці, враховуючи наступні фактори:
У випадку лейкозу відбувається трансплацентарна передача та через молоко. Таким чином, кошенята від позитивних матерів також можуть бути позитивними при народженні та негативними тестами пізніше.
У випадку ВІК, до 12 тижнів життя може мати пасивний імунітет від інфікованої матері та дати позитивний тест. Однак вірус передається посліду лише в 30% випадків. Якщо тест повторюють через 8-12 тижнів і результат негативний, дуже малоймовірно, що кошеня інфіковане. З іншого боку, якщо він позитивний, ми можемо визначити, що він страждає від інфекції.
11. Як інтерпретувати позитивний результат на лейкоз за допомогою Uranotest ® ?
Тест є першим обов’язковим кроком у протоколі діагностики лейкозу котів. Позитивний результат на лейкоз свідчить про наявність вірусного антигену в крові, але не є остаточним діагнозом лейкозу, лімфосаркоми чи інших захворювань, пов’язаних з лейкозом котів. Як і при будь-якій іншій лабораторній процедурі, результат необхідно оцінювати разом з іншими клінічними та лабораторними результатами (аналіз крові та інші біохімічні профілі).
Слід враховувати, що коти з транзиторною вірусемією можуть стати негативними на 4-6 тижні.
12. Як інтерпретувати негативний результат на лейкоз за допомогою Uranotest ® ?
Негативний результат на лейкоз показує відсутність вірусного антигену в крові в той час, коли воно проводилося.
Це не виключає зараження на ранній стадії або нейтралізацію інфекції. Для котів, які контактували з іншими зараженими, рекомендується повторити тест протягом 8-12 тижнів.
13. Як інтерпретувати позитивний результат на ВІК за допомогою Uranotest ® ?
Тест є першим обов’язковим кроком у протоколі діагностики імунодефіциту котів. Позитивний результат на ВІК показує наявність вірусних антитіл в крові, але це не є остаточним діагнозом, доки він не буде оцінений разом з іншими клінічними та лабораторними результатами.
Слід враховувати, що коти з транзиторною віремією можуть стати негативними на 4-6 тижні.
14. Як інтерпретувати негативний результат на ВІК за допомогою Uranotest ® ?
Негативний результат на ВІК показує відсутність вірусних антитіл у крові в той самий час, коли його проводили.
На початкових стадіях інфекції не виробляються антитіла проти ВІК. Ось чому котам, які контактували з іншими інфікованими котами, рекомендується повторити тест протягом 12 тижнів, щоб повністю виключити ризик передачі. Також описано той факт, що в гострій фазі хвороби у кішки може не бути антитіл в циркулюючій крові.
15. Чи слід проводити тестування на ВІК-Лейкоз будь-якій хворій тварині?
Враховуючи неспецифічний характер симптомів лейкозу та імунодефіциту котів та високу поширеність, доцільно виключити їх наявність, провівши тест на будь-яку неспецифічну симптоматику патологічного процесу. Це особливо доцільно для кішок з клінічними симптомами захворювання порожнини рота, враховуючи високу кореляцію між патологіями порожнини рота та інфекцією ретровірусу котів.